Полезные советы на все случаи жизни

Як правильно вибирати тарілки?

Советы Дом и уют 25.05.2023 в 10:19 616 4.8 / 5 Dimitr
Як правильно вибирати тарілки?
Ілюстрація / Світлина: з відкритих джерел
Не знаєте, як правильно вибрати тарілки? У статті дізнаєтесь про різні розміри та стилі тарілок, про їхню довговічність та універсальність.

У кожному будинку є великий вибір посуду. У сучасних господинь тарілки є як на кожен день, так і для урочистих заходів. Але для того, щоб посуд прослужив вам вірою і правдою тривалий період, і при цьому повною мірою відповідав вашим вимогам, потрібно відповідально поставитися до вибору. Тому далі більш детально поговоримо про різновиди тарілок та їх особливості.

Різновиди наборів тарілок

набір тарілок

На сучасному ринку товарів для дому та кухонного начиння представлено велику різноманітність товарів. Моделі відрізняються між собою не лише дизайнерським оформленням, а й призначенням:

 1. Піала. Це блюдце, яке не обладнане ручками. Цей посуд призначений для подачі перших страв та напоїв. У наборах переважно є 2-6 виробів, виконаних в однаковому розмірі.
 2. Блюдця. Це невелика тарілка, яка відрізняється піднятими краями. Найчастіше такі тарілки використовуються як підставка для склянок або чашок. У такому разі пролиті напої не забруднюють стіл або скатертину. Часто в такому кухонному посуді подають торти, тістечка та інші кондитерські вироби. Крім цього блюдця користуються популярністю при подачі чаю, тому що він швидше остигає в подібному посуді.
 3. Блюдо. Переважно такий посуд відрізняється великими розмірами. Тарілки можуть бути виконаними в овальній, круглій та прямокутній формі.
 4. Салатники. У цьому випадку йдеться про глибокі чаші без ручок. Іноді подібне кухонне начиння оснащене кришкою. У набір можуть входити салатники як однакового, так і різного розміру.
 5. Креманки. Це один із різновидів салатників, який розрахований на одну порцію. Також у продажу є моделі з ніжкою, які стильно виглядають при сервіруванні столу. Креманки можуть бути використаними для подачі морозива та фруктових салатів.
 6. Супниці. Йдеться про глибокі чаші з кришкою та ручками. Деколи зустрічаються моделі з ніжками. Цей посуд призначений для подачі бульйонів та перших страв на стіл. Вироби можуть бути виконаними як в овальній, так і в трикутній і прямокутній формі. Супниці переважно розміщують на таці під час подачі.

Призначення тарілок

Призначення посуду визначається багато в чому його розмірами та глибиною. Глибокі моделі використовуються для подачі на стіл перших страв. Дрібні ж своєю чергою поділяються на кілька підгруп:

 1. Пиріжкові. Цей посуд використовується для подачі пиріжків та булочок. Також нерідко у ресторанах та інших закладах громадського харчування в них подають круасани та бутерброди.
 2. Закусочні. Такі тарілки використовуються для подачі холодних та гарячих закусок. У тарілках подають також десерти, такі як фрукти та пудинги.
 3. Столові. Посуд призначений для подачі гарячих страв. Найчастіше такі вироби мають діаметр 24 сантиметри.

Також поділяються на дві групи та салатники. Вони бувають порційними та сервірованими. Перші здатні вмістити лише одну порцію салату, тому їх обсяг становить не більше 400 мл. Сервірувальні призначені для подачі на стіл салату, розрахованого на кілька осіб. Такий посуд має об'єм більший — до 1 літра.

Матеріали виготовлення тарілок

тарілки

У продажу представлений різноманітний посуд, виконаний з різних матеріалів, найчастіше з яких зустрічаються:

 1. Порцеляна. Такий посуд відрізняється стильним зовнішнім виглядом, проте має досить значну вартість. При цьому порцеляна вимагає дбайливого відношення, оскільки є досить крихким матеріалом. Тому найчастіше такі тарілки використовуються виключно для сервірування святкового столу.
 2. Фаянс. Цей матеріал відрізняється більш доступною вартістю, але зовні виглядає грубіше за порцеляну. До того ж такі тарілки гірше утримують тепло.
 3. Кераміка. Матеріал характеризується високою міцністю та доступною вартістю. Але керамічний посуд схильний до сколів і утворення мікротріщин.
 4. Скло. Такі тарілки є привабливими зовні, і при цьому відрізняються простотою у догляді. Серед переваг скляного посуду виділяють прозорість, завдяки чому вироби можуть змінювати свій відтінок залежно від використовуваної скатертини.
 5. Сталь. Металеві тарілки відрізняються міцністю та гігієнічністю. Посуд цього типу прослужить вам тривалий період. Серед недоліків виділяють те, що вироби нагріваються від гарячої їжі, що спричиняє незручність в експлуатації. Переважно тарілки з нержавіючої сталі використовують для пікніків і кемпінгу.

Оскільки у кожного з матеріалів є свої плюси та мінуси, при виборі слід орієнтуватися виключно на власні переваги та передбачувані цілі використання.

Читай больше интересных советов на главной странице 1001sovet.com.
Сейчас читают
5 ошибок при выращивании помидоров, из-за которых...
5 ошибок при выращивании помидоров, из-за которых вы рискуете остаться...
5 дизайнов маникюра, которые больше никто не дела...
5 дизайнов маникюра, которые больше никто не делает: главные антитренд...
Как очистить унитаз?
Как очистить унитаз?
Вкусно и диетично. Рецепт конвертиков из молодой ...
Вкусно и диетично. Рецепт конвертиков из молодой капусты с сыром
Комментариев: 0
Войдите, чтобы оставить комментарий.