Полезные советы на все случаи жизни

Як розпізнати брехню?

Советы Другие советы 10.12.2023 в 18:27 682 5.0 / 4 Nikolis
Як розпізнати брехню?
Фото: из открытых источников
Вміння розпізнавати, коли люди вам брешуть, буде корисним для кожного і зможе вберегти від багатьох проблем.

Уміння розпізнавати брехню — навичка, яка корисна у різних ситуаціях: на співбесідах, при угодах, укладанні договорів й у звичайних спілкуваннях. Люди не завжди говорять правду, особливо коли стикаються з бізнес-ситуаціями чи прагнуть вплинути на вас. Тому знання, як зрозуміти що людина бреше, будуть корисні кожному.

Які фактори говорять про брехню?

Щоб зрозуміти, що співрозмовник бреше, необхідно спостерігати за очима. Брехливі твердження можуть супроводжуватися блиском очей, викликаним збудженням. Збільшена кількість моргань може свідчити про напругу. Слід також спостерігати за мімікою співрозмовника. Брехня може викликати напругу у певних областях обличчя, таких як лоб чи повіки. Можливий дисонанс між сказаним та вираженням емоцій.
 
Важливо звернути увагу на руки. Брехливі заяви можуть викликати тремтіння рук через стрес. Невідповідність між словами та жестами може бути ознакою обману. Поставте людину в незручне становище. Раптові питання можуть викликати страх у брехуна та зміну поведінки. Затримка у відповіді також може свідчити про брехливу відповідь. Брехень може уникати деталей, щоб не потрапити в суперечність. 

Чинниками, які можуть свідчити про те, що людина не чесна, є: 

  • відсутність емоцій;
  • застосування ухильних фраз;
  • затримка дихання;
  • захисна постава тіла та ін.

Брехун може намагатися вберегтися від емоційних проявів. Уповільнена зміна емоційності може свідчити про обман. Фрази типу "чесно кажучи" або "якщо чесно" можуть наголошувати на брехні.

Брехень може надати перевагу уникати прямих відповідей. Тимчасова пауза у диханні може бути пов'язана з напругою. Схрещені руки або захисні жести можуть також свідчити про нечесність.

Як розпізнати брехню?

Техніка та підказки

Навіть ретельно продумані брехливі історії можуть видати себе через різні ознаки. Познайомтеся з кількома техніками та підказками, які можуть допомогти розпізнати обман в очах співрозмовника. Брехун може намагатися зробити свою розповідь більш переконливою, додаючи безліч дрібних деталей. Зверніть увагу, якщо ці деталі не мають сенсу або не приносять цінності основному сюжету. 

Сервіс Aboutu радить ставити питання, які вимагають розгорнутих відповідей, щоб дати співрозмовнику можливість розповісти подробиці. Брехуну складніше буде вигадувати всі деталі й він може заплутатися. Якщо співрозмовник захоплюється подробицями, які не стосуються суті питання, це може бути ознакою спроби зробити історію більш правдоподібною.

Читай больше интересных советов на главной странице 1001sovet.com.
Сейчас читают
Проявление синусита у детей: что нужно знать
Проявление синусита у детей: что нужно знать
Весенний буст: как вернуть волосам блеск и силу
Весенний буст: как вернуть волосам блеск и силу
Что дает консультация косметолога
Что дает консультация косметолога
«РозаВам»: все виды цветов с доставкой
«РозаВам»: все виды цветов с доставкой
Комментариев: 0
Войдите, чтобы оставить комментарий.