Полезные советы на все случаи жизни

Які аналізи потрібно здавати всім дорослим щороку

Советы Здоровье 12.06.2024 в 23:59 857 5.0 / 2 Nikolis
Які аналізи потрібно здавати всім дорослим щороку
Фото: из открытых источников
Це основний перелік стандартних аналізів, які обов'язково потрібно робити не менше 1 разу на рік.

Стежити за здоров'ям дуже важливо. Тим більше, що будь-який нежить чи застуда — це завжди неприємно, а якщо нічого з цим не робити, це може призвести до дорогого та тривалого лікування. Тому не варто звертатися до лікаря лише тоді, коли щось сильно болить чи турбує і немає можливості терпіти. Таке ставлення до свого організму може призвести до сумних наслідків. Краще щорічно проходити загальне обстеження та здавати аналізи. Наперед необхідно дізнатися тут https://iqlab.com.ua/ адресу найближчої лабораторії, куди вам буде зручно звернутися.

Перелік щорічних аналізів: які варто робити

Якщо є хронічні захворювання, є список індивідуальних аналізів за станом здоров'я, які потрібно здавати з певною періодичністю. Однак є стандартний перелік обстежень, які потрібно проходити не рідше ніж 1 раз на рік:

  • загальні аналізи сечі та крові. Це допоможе перевірити роботу нирок, а також стан організму в цілому, чи немає запального процесу;
  • аналіз крові на холестерин та глюкозу. Контроль цукру важливий для запобігання розвитку цукрового діабету. А холестерин покаже, чи є передумови утворення в жовчному міхурі каменів, а також бляшок холестерину на стінках судин;
  • біохімія крові допомагає розібратися з роботою нирок, печінки та жовчного міхура. А на основі результату лікар зможе призначити необхідне лікування, якщо воно потрібне;
  • ЕКГ — досить важливе дослідження, здатне достеменно розповісти як працює серце людини;
  • рентген або флюорографія покажуть, чи все гаразд у легенях, як вони працюють.

Які аналізи потрібно здавати всім дорослим щороку

Додаткові аналізи

Аналізи на ВІЛ, сифіліс та гепатит дозволять тримати «руку на пульсі» та бути впевненим, що подібних захворювань у вас немає. Адже ними заразитися можна навіть роблячи манікюр, вирушаючи лікувати зуби або відвідуючи косметолога.

Гормональні аналізи та УЗД щитовидної залози теж важливі, щоб переконатися, що вона «працює як годинник» і не заважає іншим системам організму.

Крім цього, людям старше 45 років до цього списку варто додати певні онкомаркери: жінкам аналізи, які виявляють патологію в яєчниках та молочних залозах, а чоловікові варто також пройти дослідження крові на онкологію передміхурової залози.

Це основний перелік стандартних аналізів, які обов'язково потрібно робити не менше 1 разу на рік. Тоді можна бути спокійним, що здоров'ю нічого не загрожує. Робити всі ці дослідження можна у будь-якій сучасній лабораторії. Тільки перед походом до найближчого відділення завітайте на сайт та ознайомтеся з переліком послуг.

Читай больше интересных советов на главной странице 1001sovet.com.
Сейчас читают
Какими именами нельзя называть своих детей: они с...
Какими именами нельзя называть своих детей: они сломают им жизнь
5 популярных продуктов, которые могут разрушить м...
5 популярных продуктов, которые могут разрушить мозг
И ни грамма больше: сколько можно есть шоколада в...
И ни грамма больше: сколько можно есть шоколада в день
Финансовый гороскоп на июль 2024 года
Финансовый гороскоп на июль 2024 года
Комментариев: 0
Войдите, чтобы оставить комментарий.