Полезные советы на все случаи жизни

Коли слід починати лікувати карієс

Советы Здоровье 17.03.2024 в 20:28 451 Nikolis
Коли слід починати лікувати карієс
Ілюстрація / Світлина: з відкритих джерел
Карієс — це інфекційне ураження зубів, яке здатне їх зруйнувати.

Під карієсом маються на увазі захворювання зубів, що починаються розчиненням мінералів у зубному тілі та зрештою утворюється дірка. Він вражає людей у всіх вікових групах. Це інфекційне ураження, поширюється за допомогою бактерій, провідні серед яких — стрептококи. Іти з ним до лікаря потрібно в початковій стадії, але він самостійно на такому етапі слабко розпізнається. Більшість людей здогадується про проблему, тільки коли вже зуб болить і ураження доволі велике. Тому необхідно періодично відвідувати стоматолога для профілактики, навіть коли нічого не турбує.

З чого починається карієс

Спочатку з'являється мініатюрна матова пляма, що відрізняється білим кольором. Потім відбуваються стадії відтінків, доходячи до темного коричневого. Перші симптоми — наявність оскомини, ще немає гострого відчуття гарячого-холодного або солодкого-кислого-солоного.

На цій стадії карієс ще важко розпізнається, але його виявлення принесе швидкий ефект лікування і збереже зуб цілим без свердлінь. У цей час лікар вже може його виявити, працюючи з метиленовим синім розчином.

Далі з'являються перлинні плями, що вже легко видно. За ними вже піде поразка емалі.

Лікується карієс на будь-якій стадії. Але якщо на початку — процедурами, та залишенням зуба в цілості, то в останній стадії в зуб ставлять великі пломби, а потім його простіше видалити.

Коли слід починати лікувати карієс

Як лікується карієс поетапно

Зубний терапевт у dental.od.ua проводить лікування залежно від розвитку ушкодження:

  • Перший етап — біла пляма. Тканина не пошкоджена, є лише матовість. Лікування — мінералами. Застосовується гель кальцію та фтору, поступово емаль регенерується. На ранніх стадіях такого може бути достатньо.
  • Поверхневий карієс. Білі плями розвиваються, з'являються дефекти, що в'їдаються. Поки що тільки по емалі. Вже цьому кроці доводиться усувати порушення з допомогою пломб.
  • Середній рівень. Вже пробитий емалевий шар, під ним починає пошкоджуватися верхня тканина. У м'якій частині зуба він поширюється значно швидше, сильно зростає у розмірах. Люди, які не ходять регулярно до зубного лікаря, приходять по допомогу саме на цій стадії, коли вже з'являються болі. Лікується ще глибокими пломбами, а перед цим обробкою препаратами.
  • Тяжкий рівень, уражаються тканини в глибині. Майже зачіпається пульпа. Розпадається тверда тканина. Сильні болі. Лікується за два приймання. Спочатку видаляються всі поразки, пацієнт ходить із тимчасовою пломбою. На другому відвідуванні ще раз все чиститься, лікується і ставиться постійна пломба.

Тому ходити до зубного лікаря потрібно регулярно і розпізнавати цю хворобу на ранній стадії.

Читай больше интересных советов на главной странице 1001sovet.com.
Сейчас читают
Посейте популярную ароматную зелень по всему огор...
Посейте популярную ароматную зелень по всему огороду – и почва скажет ...
Полезные хитрости: для чего добавлять пищевую сод...
Полезные хитрости: для чего добавлять пищевую соду во время жарки лука
Сохранят здоровье и средства: Топ-5 советов, как ...
Сохранят здоровье и средства: Топ-5 советов, как избежать неприятносте...
Что положить в лунку при посадке перца: рецепты б...
Что положить в лунку при посадке перца: рецепты без «химии» из бабушки...
Комментариев: 0
Войдите, чтобы оставить комментарий.