Видима функціональна частина сторінки, яка відкривається, коли ви переходите на сайт чи заходите у додаток — це, мабуть, найпростіша відповідь на питання, що таке фронтенд. Картинки, анімація, кнопки переходу на інші сторінки абощо — це те, за що відповідає front end розробник.
Front end розробка — важлива частина програмування, без якої неможлива робота жодного сайту чи додатку. Це популярна та перспективна професія, яка гарно оплачується та здобути основи якої цілком реально, пройшовши курси веб розробки.
Для дотримання правильної структури файлу, фахівцеві обов’язково потрібно знати (а на початковому рівні хоча б мати уяву):
Ніякої іншої альтернативи, ніж як вивчити javascript, CSS та HTML, немає. Це основа, без якої у цьому напрямку от ніяк. Також не буде зайвим знання пре- та пост процесорів, а також CSS-фреймворків.
Ці перелічені компоненти дають можливість зверстати максимально функціональну та зручну сторінку для користувача. Що таке верстка сайту? Це фактично перетворення макета дизайнера на CSS- та HTML-код з урахуванням особливостей браузерів, семантики вебсторінок, принципів розташування елементів. Побачити код будь-якої сторінки можна, клацнувши на неї правою кнопкою миші.
Оскільки створення сайту передбачає налаштування інтерфейсу з усіма візуальними елементами та особливостями юзабіліті, фронтенд розробник, як правильно зазначається, виконує роботу верстальника, програміста, UX-дизайнера у тісній співпраці із UX-аналітиками.
Щодня у світі створюються тисячі сайтів та додатків, тому популярність цієї професії зрозуміла. Попит високий, дефіцит асів стабільний, тому, окрім пристойної заробітної плати, можна отримати від роботодавця непогані “плюшки”.
В IT потрапити зазвичай можна двома шляхами. Перший — вам щастить попасти в інтернатуру чи на спецнавчання, яке конкретна компанія ініціює для того, щоб “виростити” співробітників під себе. Тут є плюси та мінуси. Плюси — висока ймовірність отримання роботи, покращення умов праці, можливо, кар’єрний ріст. Мінуси — заточення під якісь конкретні особливості проєктів, котрі позбавляють спеціаліста універсальності. Не факт, що перехід до іншої компанії буде безхмарним і без додаткового навчання.
Другий шлях — це комп’ютерні курси. Вони, як правило, адаптовані під рівень орієнтування в темі. І дуже часто розраховані на новачків з поступовим підвищенням ступеня складності матеріалу і навичок. Комп'ютерна школа Hillel розробила десятки таких курсів у сфері IT — це і front end програмування, курси hr менеджера, тестувальників, SMMників, з інтернет-маркетингу тощо. Тобто кожен може знайти себе у цій сфері відповідно до власних здібностей. Повний курс дозволяє випускнику претендувати на позицію Junior та виконувати рутинну роботу.
Фронтенд — це класна можливість для тих, хто здатний поєднувати програмування та дизайн.
За матеріалами: https://lviv.ithillel.ua/