Полезные советы на все случаи жизни

Базові правила користування контактними лінзами

Советы Здоровье 09.06.2023 в 18:55 2253 5.0 / 11 Dimitr
Базові правила користування контактними лінзами
Ілюстрація / Світлина: з відкритих джерел
Добірка простих та важливих правил від офтальмологів, дотримання яких дозволить уникнути проблем та ускладнень під час користування лінзами.

Контактні лінзи вважаються найзручнішим та найефективнішим засобом для корекції дефектів зору, будь-то складна міопія або сильний астигматизм. Але є один важливий нюанс: щоб користуватися лінзами було дійсно зручно та безпечно для здоров'я очей, потрібно неодмінно дотримуватися правил носіння лінз та догляду за ними. Це добірка простих, але важливих правил від фахівців офтальмології, дотримання яких дозволить уникнути проблем та ускладнень під час користування засобами контактної корекції зору.

Базові правила використання контактних лінз

Зібрали для вас 10 базових правил, які потрібно знати кожному користувачеві лінзами.

 1. Головне правило — купувати лінзи лише за рецептом офтальмолога. Торичні лінзи для корекції астигматизму, мультифокальні лінзи для пресбіопії, а також лінзи для корекції міопії, в жодному разі не варто вибирати на свій розсуд, а перед їх покупкою відвідати лікаря та отримати рецепт. 
 2. Щоразу, перед тим як надягати/знімати лінзи або якось до них торкатися, потрібно ретельно мити руки під проточною водою, щоб добре їх очистити. Потрапляння частинок бруду на поверхню лінз, а потім, відповідно і в очі, може спровокувати запалення та інші негативні реакції.
 3. Якщо ви користуєтеся контактними лінзами місячного або квартального режиму заміни, обов'язково купіть всі необхідні засоби та аксесуари для догляду за ними. Це контейнер, пінцет, розчин та дорожній набір для лінз.
 4. Якщо ви регулярно наносите макіяж, потрібно запам'ятати важливу послідовність: спочатку надіти лінзи, і тільки потім наносити косметику, спочатку зняти лінзи, а потім — змити макіяж. Так ви зможете уникнути потрапляння частинок косметичних засобів на поверхню лінз.
 5. Застуда, алергія, ГРВІ та інші вірусні/інфекційні захворювання є протипоказання до носіння контактних лінз. Так що коли ви хворієте, краще тимчасово носіть окуляри для зору.
 6. Контактні лінзи в жодному разі не можна промивати простою водою, для цього можна використовувати лише спеціальні розчини. Перед тим, як помістити лінзи в контейнер, потрібно наповнити його доверху розчином — так, щоб лінзи повністю в нього занурювалися. Якщо ж лінза не повністю занурена в розчин, вона може засохнути й стати непридатною для використання.

  контактні лінзи

 7. Якщо ви користуєтеся будь-якими лікарськими краплями для очей, то закапувати їх можна лише до або після того, як ви були у лінзах. Якщо капати краплі, коли одягнені контактні лінзи, можна спровокувати подразнення слизової оболонки.
 8. Міняти контейнер для лінз рекомендується не рідше одного разу на місяць. Його також не можна промивати водою чи дезінфікуючими засобами, а лише спеціальним багатофункціональним розчином для лінз.
 9. Потрібно суворо дотримуватися терміну носіння та режиму заміни лінз. Якщо переношувати лінзи, то на їхній поверхні почне накопичуватися білковий наліт і бактерії, що, своєю чергою, призведе до запалення очей. 
 10. Коли на вас контактні лінзи, краще утриматися від «водних процедур»: прийняття душу, купання у ванній або басейні і т.д. У контактних лінзах краще не курити та не перебувати в запилених, загазованих місцях, місцях із сильно забрудненим повітрям.

Якщо ж цього з тих чи інших причин не уникнути, краще вибирайте контактні лінзи щоденного режиму заміни, щоб на їх поверхні не встигали накопичуватися грязьові частинки та пил.

Якщо брати до уваги й дотримуватися всіх вищевказаних правил та інших рекомендацій вашого лікаря-офтальмолога, то носіння контактних лінз має бути виключно комфортним та безпроблемним!

Читай больше интересных советов на главной странице 1001sovet.com.
Сейчас читают
Как легко открыть вино, если под рукой нет штопор...
Как легко открыть вино, если под рукой нет штопора: интересные и необы...
Следует взять на заметку: одиннадцать шагов к веч...
Следует взять на заметку: одиннадцать шагов к вечной молодости от коре...
Сияние и молодость кожи с Babor: вдохновение для ...
Сияние и молодость кожи с Babor: вдохновение для вашей красоты
Используем таблетки для посудомоечной машины не п...
Используем таблетки для посудомоечной машины не по назначению
Комментариев: 0
Войдите, чтобы оставить комментарий.