Полезные советы на все случаи жизни

Як спорт впливає на психічний стан?

Советы Здоровье
Як спорт впливає на психічний стан?
Фото: из открытых источников
656 5.0 NikolisNikolis
Довготривалі медичні досліди підтверджують цілющий вплив фізичних вправ на психічний стан.

Сьогодні майже кожна людина має ти чи інші психологічні проблеми. Невроз, тривожність, депресія та інші розлади стали супутниками більшості українців. Деякі люди ходять до психолога або п’ють антидепресанти. Але якщо таких можливостей або бажання сидіти на таблетках нема, то можна спробувати інші варіанти покращення психічного здоров’я. Наприклад, спорт. Яку ж користь може принести абонемент до спортзалу Apollo Next людині у депресії?

Науковий підхід

Довготривалі медичні досліди підтверджують цілющий вплив фізичних вправ на психічний стан. Доведено, що під час фізичної активності виробляються так звані «гормони щастя». Це ендорфін, серотонін, окситоцин та дофамін. Вони можуть у поточному моменті покращити настрій, а при регулярному виділенні вони накопичуються, що призводить до зниження тривожності та нормалізації психіки.

Як спорт впливає на психічний стан?

Також спорт приносить психологічне розвантаження. Як не дивно, він має багато спільного з медитацією. Тут так само людина концентрується на диханні, рухах власного тіла, слідкує за правильним виконанням вправ, слухає музику, що лунає фоном. Це дозволяє на деякий час позбутися нав’язливих думок і дати мозку відпочинок.

Спорт принесе користь і когнітивним здібностям. Фізична активність сприяє розгону крові, насиченню організму киснем та зростанню у мозку нових нейронів. Поступово у людини поліпшиться пам’ять та уважність, стане легше знаходити рішення у складних ситуаціях. Це також сприятиме покращенню психологічного стану.

Як спорт впливає на психічний стан?

Як правильно тренуватися?

Щоб отримати від спорту бажаний результат, треба розумно до нього підходити. Варто запам’ятати кілька простих, але важливих правил:

  1. Спорт має приносити задоволення. Вибирайте той різновид, який вам до вподоби. Можна бігати, танцювати, займатися на тренажерах або опанувати якесь бойове мистецтво.
  2. Без шкоди для здоров’я. При виборі активності обов’язково треба враховувати свій фізичний стан та наявні хвороби. Травми та погіршення здоров’я ніяк не покращать психічний стан.
  3. Зручний графік. Обирайте час для тренувань так, щоб вони не заважали роботі та іншим справам. Орієнтуйтеся на власні біоритми. Якщо ви сова, то організм краще відреагує на активність у другій половині дня.
  4. Комфортні умови. Орієнтуйтеся тут виключно на свої вподобання. Якщо людина може повністю розслабитися лише наодинці з собою, то краще займатися вдома. Якщо присутність інших людей приносить радість, то варто йти в зал або записатися до групи.

При регулярних тренуваннях можна суттєво поліпшити свій психологічний стан з користю для фізичного здоров’я.

Читай больше интересных советов на главной странице 1001sovet.com.
Сейчас читают
Врач назвала 4 вещи, которые нужно сделать после ...
Врач назвала 4 вещи, которые нужно сделать после заболевания гриппом
Один ингредиент, который сделает пюре идеальным: ...
Один ингредиент, который сделает пюре идеальным: и это не масло
Как избавиться от запаха из мойки: простые лайфха...
Как избавиться от запаха из мойки: простые лайфхаки для идеальной чист...
Агрономы рассказали, действительно ли мульча так ...
Агрономы рассказали, действительно ли мульча так полезна: когда ее луч...
Комментариев: 0
Войдите, чтобы оставить комментарий.