Полезные советы на все случаи жизни

Хлорофіл: сила природи для покращення людського здоров’я

Советы Здоровье 09.08.2023 в 13:02 710 5.0 / 4 Dimitr
Хлорофіл: сила природи для покращення людського здоров’я
Ілюстрація / Світлина: з відкритих джерел
Хлорофіл — корисний природний пігмент, який має ефективну дію на організм. Втім при вживанні харчових добавок не варто забувати про обережність.

Хлорофіл є природним пігментом, завдяки якому рослини набувають звичного нам темно-зеленого кольору. Крім надання забарвлення, він бере участь у фотосинтезі — природному процесі, при якому рослини під дією сонячного світла можуть отримувати поживні речовини з вуглекислого газу та води. Корисні властивості хлорофілу високо цінуються, саме тому дуже популярними є харчові добавки з ним. Пропонуємо дізнатися про це більше.

Корисні властивості хлорофілу

Природний елемент є постійним об’єктом численних досліджень. Завдяки ним стало відомо, що він здатний покращити здоров’я та самопочуття людини. Наприклад, хлорофіл має антиоксидантні властивості, що дозволяє йому ефективно боротись з окислювальним стресом та захищати клітини від пошкоджень. Завдяки цьому зменшується ймовірність розвитку серйозних захворювань на кшталт діабету, хвороби Альцгеймера тощо.

У складі хлорофілу присутній фітол — протизапальна сполука. Завдяки цьому він зменшує запалення. Деякі дослідження довели, що вживання харчових добавок з хлорофілом зменшує набряки та біль у людей, що мають запальні захворювання (наприклад, ревматоїдний артрит).

хлорофіл

Ще рідкий хлорофіл вживають для очищення організму. Він корисний при виведенні токсинів з організму. Крім того, він здатний приносити користь шкірі, адже сприяє загоєнню ран, зменшенню почервоніння та розміру пор. Загалом хлорофіл ефективний при лікуванні акне, а також не лише поліпшує загальну текстуру шкіри, але й запобігає втраті гіалуронової кислоти.

Популярність хлорофілу останнім часом обумовлена тим, що він сприяє схудненню. Річ у тім, що регулярне вживання рослинних добавок зменшує тягу до солодощів, а також суттєво посилює відчуття ситості. Завдяки цьому виключається ризик переїдання і набору зайвих кілограмів.

Крім того, гемоглобін добре відомий здатністю підтримувати наші еритроцити, адже його хімічний склад подібний до гемоглобіну. Таким чином організм здатний отримувати цінну енергію, а також є захищеним від ймовірності розвитку анемії.

Найкращі джерела хлорофілу

Хлорофіл міститься в зелених рослинах та травах. Для отримання достатньої кількості природного елемента важливо включити до раціону шпинат, листовий салат, брокколі, петрушку, кріп. Велика кількість хлорофілу міститься і в травах: м’яті, розмарині, мелісі тощо. Корисно вживати зелені овочів (наприклад, капусту, огірки). Джерелами природного елементу також є морська капуста та водорості.

Чимало провідних компаній пропонують хлорофілові добавки, які виготовляють з концентрованих рослинних джерел. Зазвичай їх використовують для забезпечення додаткової дози природного елементу. Наприклад, хлорофіл від Now Foods має широкий спектр дії та є ефективним при інтоксикації організму, проблемах з ШКТ, ослабленому імунітеті та гормональних порушеннях.

хлорофіл

Особливості вживання хлорофілу

Чітко встановленої дози хлорофілу немає. Вживання регулюється згідно з інструкціями виробника. Тому заздалегідь слід уважно ознайомитись з рекомендаціями, вказаними на етикетці харчової добавки. Допускається вживання будь-якої зручної форми хлорофілу: в таблетках, порошку та рідині. Ефективність кожної харчової добавки є більш-менш однаковою.

Втім вживання хлорофілу може мати й побічні ефекти у разі перевищення рекомендованого дозування. В таких випадках можуть проявлятись такі симптоми: діарея, біль у животі, спазми шлунка. В деяких випадках може відбуватись зміна кольору сечі та калу, з’являтися подразнення шкіри тощо. У таких випадках краще припинити вживання харчових добавок та звернутись за консультацією до лікаря.

Не можна пити добавки з хлорофілом разом із ліками, які викликають чутливість до сонячного світла. У таких випадках варто обмежити вживання антибіотиків, антигістамінних та протигрибкових засобів (або допити курс, і після цього вживати БАД).

Найкращий час для харчових добавок з хлорофілом — ранок. Варто пити БАДи натщесерце або під час їжі. Для мінімізації ймовірних побічних ефектів варто розпочинати вживання з найменшої рекомендованої дози.

Загалом, хлорофіл — корисний природний пігмент, який дійсно має ефективну дію на людський організм. Втім при вживанні харчових добавок не варто забувати про обережність. Тож краще узгодити своє рішення з лікарем.

Читай больше интересных советов на главной странице 1001sovet.com.
Сейчас читают
На каких дровах нельзя жарить шашлык
На каких дровах нельзя жарить шашлык
Как стать идеальным собеседником: с вами захотят ...
Как стать идеальным собеседником: с вами захотят общаться все
Гороскоп на сегодня: для всех знаков зодиака
Гороскоп на сегодня: для всех знаков зодиака
Главные сериалы мая 2024 года: какие премьеры нел...
Главные сериалы мая 2024 года: какие премьеры нельзя пропустить
Комментариев: 0
Войдите, чтобы оставить комментарий.