Навіть тяжкий інсульт — це не вирок. Компетентне лікування та реабілітація після інсульту здатні максимально відновити втрачені функції, а грамотний домашній догляд — значно прискорити весь процес.
Лікувальна гімнастика, масаж, перевороти — той мінімум процедур, який має бути забезпечений кожному хворому після інсульту. Вправи та зміна положення тіла допомагають уникнути пролежнів. Запорукою успіху при домашньому догляді є не тільки професіоналізм доглядальниці або родичів, але й прагнення хворого швидше стати на ноги. Активна участь у всіх процедурах, щире бажання продовжувати заняття навіть за незначних успіхів підвищують ефективність домашнього догляду в кілька разів.
Фото: https://dom-zabot.com.ua
Становище тіла хворого також впливає на загальний стан здоров'я, тому важливо правильно розташуватись у ліжку.
Якщо у пацієнта паралізована нога, її також необхідно зафіксувати у певному положенні: злегка зігнути коліно, під нього покласти валик, а стопу встановити у напівзігнутому положенні.
Ще одна «основа» ефективного домашнього догляду за людиною після інсульту — регулярна лікувальна гімнастика. Важливо не припиняти вправи, виконувати їх з періодичністю раз в 4 години та стежити, щоб хворий максимально брав участь у процедурі.
Велике значення має «пасивна гімнастика» — коли вправи виконуються на паралізованій нозі чи руці. Такі маніпуляції дозволяють зберегти рухливість суглобів, не дають розвинутися небезпечним хворобам. У випадку, коли паралізовані й рука, і нога спочатку розробляють руку, а потім переходять до ноги.
Важливо пам'ятати: під час процедури не можна робити різких рухів. Жодних ривків, кидків або швидких підйомів! Усі вправи виконуються плавно і дбайливо, а стан хворого постійно контролюється. Не можна забувати й про дихальну гімнастику — вона позитивно впливає на м'язовий тонус хворого.