Злоякісне переродження клітин у накопичувальній системі або тканинах нирки називається рак нирки. Пухлина схильна до збільшення з незначних до великих розмірів, при цьому онкологічний процес може виходити за межі органу. Серед чинників, які провокують онкологію нирки, виокремлюють наступні:
Також вірогідність розвитку раку нирки підвищується у людей, в родоводі яких вже були родичі, які страждали від онкології.
Симптоматика раку нирки має невиражений характер. На ранніх стадіях складно виявити онкологію самостійно, тому важливо щорічно проходити УЗД нирок.
Першими тривожними дзвіночками стають наступні симптоми:
Зі збільшенням розмірів пухлини та її виходом за межі нирки інтенсивність симптомів наростає. Поява метастазів у легенях провокує кашель з виділенням мокроти, у головному мозку — головні болі. Тільки рання діагностика та розробка лікувального плану дозволяють сформувати позитивний прогноз щодо виживання хворого.
При діагностуванні онкології нирки дієвим є тільки хірургічне втручання. Резекція нирки передбачає видалення злоякісних тканин зі збереженням здорових ділянок. Процедура проводиться лапароскопічним методом — через невеликі проколи на черевній стінці. Такий підхід дозволяє дістатись до ураженої ділянки без суттєвого травмування тканин та втрати крові.
Виявлення раку на ранній стадії дозволяє видалити лише частину нирки та зберегти її функціональність. Однак суттєве ураження на пізніх стадіях призводить до того, що хірург вимушений повністю видаляти один з парних органів. Після такої операції пацієнту слід наново вчитись жити з однією ниркою, що функціонує.
Великі за розміром пухлини потребують попереднього застосування променевої або хіміотерапії. Це дозволяє зупинити прогресування раку та розвиток метастазів, зменшити пухлину до операбельних розмірів. Лікувальний план розробляється індивідуально для кожного пацієнта з урахуванням стадії хвороби, розмірів новоутворення та місця розташування злоякісних тканин.
Джерело: сайт bilyak.com.ua.