Полезные советы на все случаи жизни

Що таке комплекси та як їх подолати?

Советы Семья и дети 07.03.2023 в 20:34 269 0.0 из 5 / 0 Dimitr
Що таке комплекси та як їх подолати?
Ілюстрація / Світлина: з відкритих джерел
Комплекси заважають гідно та щасливо жити. Плідна праця над собою допоможе побороти комплекси та почуватися добре, незалежно від нав'язаних ідеалі

Комплекси — це негативні емоційні переконання про нас. Ніхто з нас не народився з ними. Дитині байдуже, чи вона занадто повна, занадто низького зросту, у неї занадто рідке волосся або занадто низька ерудиція. Такі переконання прищеплює оточення. Люди намагаються переконати, що у нас занадто широкі стегна чи плечі, занадто маленькі груди, потворна форма носа, занадто короткі ноги та інше. Саме тому будь-яка людина може відчути комплекс неповноцінності. Такий стан отруює життя і не дає насолоджуватись своєю зовнішністю.

Негативний вплив комплексів 

комплекс неповноцінності

Комплекси змушують людей не вірити в себе. Вони вважають, що не заслуговують на їхнє визнання і що в будь-який момент може трапитись щось таке, що втопить їх в очах інших людей.

Закомплексовані люди дуже бояться збентеження, тому вони перебувають в постійній гонитві за перфекціонізмом і при цьому відчувають жахливий стрес. Крім того, людина може замкнутися в собі через комплекси та не виходити в люди або не пропонувати зустрічі, боячись отримати відмову.

Також люди з комплексами часто неадекватно реагують на ситуацію. Вони сприймають все занадто особисто, в тому числі те, що їх не стосується. Наприклад, вони заходять в ресторан, де вже чекають двоє друзів. Вони занурені в надзвичайно тиху дискусію.

Закомплексована людина виходить з переконання, що про нього говорять. Тим часом вони просто діляться один з одним секретом. Такі люди, підозрюючи, що оточуючі знущаються з них або щось від них приховують, часто замикаються в собі, через що їм важко знайти справжніх друзів.

Як подолати комплекси?

Комплекси забирають радість життя і перешкоджають розвитку. Вони не дозволяють спробувати щось нове, внести зміни в поточне життя. Часто виникає страх невдачі.

Щоби побороти в собі відчуття комплексів, досвідчені психологи з платформи pleso рекомендують: 

  • оточити себе хорошими та цінними людьми; 
  • уникати тих, хто заздрить, тому що такі люди будуть намагатись підвищити власне его коштом інших; 
  • до думок добрих людей варто прислухатись.  

Закомплексовані люди часто страждають від надмірного почуття провини. Вони беруть на себе відповідальність за кожну конфліктну ситуацію або більш жорстку реакцію. Тому людям, які ставлять собі питання, як подолати комплекси, потрібно довіритися своїм близьким і друзям. Не потрібно відвертатись від усіх оточуючих. Плідна праця над собою допоможе побороти комплекси та почуватися добре, незалежно від нав'язаних ідеалів.

Читай больше интересных советов на главной странице 1001sovet.com.
Сейчас читают
Масла от морщин вокруг глаз
Масла от морщин вокруг глаз
Гороскоп на сегодня: для всех знаков зодиака
Гороскоп на сегодня: для всех знаков зодиака
Эти 4 хронических симптома рака легко спутать с д...
Эти 4 хронических симптома рака легко спутать с другими болезнями: не ...
Простая укладка волос
Простая укладка волос
Комментариев: 0
Войдите, чтобы оставить комментарий.