Жіночий організм під час вагітності зазнає змін. Не виключенням є і шкіра, на якій в цей період може активно з’являтися акне. Подібні зміни в організм зумовлені фізіологічними та гормональними факторами. Звичайно ж, проблема може стати причиною поганого настрою майбутньої матері — а значить, і самопочуття. Саме тому важливо знати про причини подібних змін та шляхи подолання акне.
В першому та другому триместрах вагітності доволі часто виникає акне. Це пов’язано із тим, що тіло починає виробляти більшу кількість гормонів (естрогену та прогестерону), і через це сальні залози виробляють більше себуму (шкірного сала).
Він закупорює пори та призводить до появи прищів. Більший ризик зіткнутися з проблемою мають ті жінки, які схильні до появи акне під час менструації. Втім варто розуміти, що такий процес є тимчасовим. Тому як тільки рівень гормонів стабілізується, перестануть з’являтися нові висипання.
Проблеми зі шкірою можуть виникати й через інші причини:
Щоб протидіяти неприємній проблемі під час вагітності, бажано запастись терпінням та не забувати про правила гігієни. Наші поради обов’язково стануть у пригоді.
Дуже важливо ретельно доглядати за шкірою під час вагітності. Обов’язково слід видаляти залишки макіяжу за допомогою спеціальних засобів (наприклад, гідрофільної олії). Для очищення рекомендовано обирати засоби з м’яким складом. Це можуть бути різноманітні пінки та гелі. Не забувайте вмиватись двічі на день теплою водою. Після вмивання рекомендується обережно промокнути шкіру чистим рушником або одноразовою серветкою. Бажано змінювати наволочку на подушці щотижня задля того, щоб мінімізувати поширення акне. Не варто лягати спати з макіяжем, адже це прямий шлях до виникнення почервонінь та комедонів.
Втім треба уникати занадто частого вмивання: воно може призвести до утворення надмірної кількості жиру на шкірі. Очищення шкіри частіше ніж два рази на день призводить до позбавлення природної вологи, через що сальні залози починають працювати ще інтенсивніше.
Будь-який тип шкіри потребує зволоження. Не слід забувати, що наш організм у відповідь на зневодненість починає виробляти ще більшу кількість себуму. Тому важливо забезпечувати достатню гідратацію шляхом використання спеціалізованих засобів. Рекомендується використовувати засоби, які не містять олії. Обирайте гіпоалергенні та некомедогенні продукти, які не закупорюватимуть пори та не сприятимуть проблемі прищів.
Різноманітні протизапальні сироватки, очищуючі маски та інші продукти зможуть стати у пригоді при подібній проблемі. Вони протидіють закупорюванню пор, регулюють виділення себуму та покращують стан шкіри. Наприклад, серветки для лиця ZO Skin Health Complexion Renewal Pads — ідеальний засіб, який дозволяє знизити жирність шкіри та усунути блиск. Крім того, він зменшує запалення, сприяє загоєнню та заспокоєнню шкіри.
Рекомендується уникати довготривалого перебування на сонці. Вплив сонячних променів призведе до передчасного старіння шкіри, викликаючи гіперпігментацію та появу зморшок. Крім того, під дією спеки бруд змішується з потом, що викликає закупореність пор. Втім, якщо все ж таки є потреба виходити на вулицю, рекомендується використовувати сонцезахисний засіб з SPF 30.
Дуже важливо обмежити вживання насичених жирів та цукру. Натомість варто надавати перевагу овочам, фруктам, цільнозерновим продуктам, а також джерелам білка та поліненасичених жирів (наприклад, риби, горіхів, насіння).
Не менш важливо вживати достатню кількість води для збереження гідратації організму. В середньому кожна доросла людина має споживати 8-10 склянок на день.
Якщо проблема з акне жодним чином не вирішується, варто звернутись за допомогою до дерматолога. Він може порекомендувати місцеве лікування або призначити безпечні препарати. Не треба займатись самолікуванням та затягувати з візитом до спеціаліста.