Метаболізм людини — це швидкість, з якою її тіло спалює калорії для отримання необхідної енергії. Показники метаболізму переважно залежать від віку, рівня щоденної активності, генетики та низки інших факторів. Отримані калорії забезпечують організм енергією, яка необхідна для руху, дихання, перетравлення їжі, кровообігу, росту клітин, організації розумових процесів тощо. Звичайно ж, ми не можемо впливати на генетичні фактори. Втім є низка порад, яка допомагає прискорити швидкість метаболізму задля схуднення.
Дуже важливо дотримуватись оптимального балансу у вживанні їжі. Таким чином можна покращити циркадні ритми, підвищити здатність організму протистояти стресу, а також покращити здоров’я кишківника. Рекомендується дотримуватись режиму харчування, вживаючи сніданок, обід та вечерю в один й той самий час.
Зауважте, що сніданок має бути максимально ситним, натомість вечеря — легкою (наприклад, овочевий салат + курка).
Чимало людей припускаються помилки, пропускаючи вживання їжі з метою схуднення. Такі дії можуть негативно вплинути на обмін речовин. Численні дослідження Академії харчування та дієтології довели, що вживання малої кількості калорій може призвести до уповільнення процесу метаболізму, оскільки організм починає економити енергію. Тому в жодному разі не пропускайте заплановані сніданки, обіди чи вечері, навіть якщо ви дуже заклопотані.
Саме білкові продукти сприяють термогенезу — спалюванню калорій в організмі. Тому завжди робіть акцент на м’ясі, бобових, горіхах та молочних продуктах. Численні дослідження довели, що дієта з високим вмістом білка дозволяє спалювати більше енергії.
Зелений чай покращує процес метаболізму. Крім того, він містить антиоксиданти, які зменшують ризик запалення, пошкодження клітин та хвороб серця. Найкраще пити зелений чай замість всіх інших напоїв (особливо газованих). Загалом рекомендується вживати до восьми чашок такого чаю на день.
Силові тренування — ідеальне рішення для тих, хто бажає нарощувати м’язи, а також хоче збільшити швидкість метаболізму. Дослідження 5-річної давнини показало, що регулярні тренування протягом дев’яти місяців дозволило прискорити метаболізм в середньому на 5-10%.
Для нормального функціонування організму важливо вживати достатню кількість води. Вона забезпечує оптимальний метаболізм та сприяє схудненню. Тому варто щодня випивати не менше 2,5 літрів води для покращення обмінних процесів.
На жаль, наше життя тісно пов’язане зі стресом, а він своєю чергою впливає на рівень гормонів. Це може призвести до вироблення великої кількості кортизолу (гормону, який регулює апетит).
Варто зауважити, що стрес має опосередкований вплив, оскільки від нього залежить якість сну та режим харчування. А саме ці фактори й змінюють швидкість метаболізму.
Нестача сну негативно впливає на швидкість метаболізму. Це пов’язано з тим, що у разі нестачі енергії наш організм знижує швидкість метаболізму, економлячи ресурси для різних дій. Тож часто люди, що не висипаються, мають збільшену вагу. Якщо у вас виникають проблеми зі швидким засинанням, варто звернути увагу на спеціальні вітаміни для сну.
Недостатнє споживання вітамінів групи В може призвести до зниження швидкості метаболізму та проблем з обміном речовин. Така сама ситуація і з колагеном — білком, який підтримує шкіру, кістки та м’язи здоровими. Він в тому числі відповідає і за регулювання обміну речовин. З віком наш організм зменшує його вироблення, що призводить до набору ваги та уповільнення процесу метаболізму. Оптимальне рішення — вживання спеціальних харчових добавок: колагену з вітаміном C та гіалуроновою кислотою у порошку від NeoCell.
Досліджень допомогли довести, що вживання спецій (наприклад, чилі) здатне збільшити швидкість метаболізму. Гостра їжа прискорює обмінні процеси в організмі. Тож якщо ви любите такі страви, ви цілком можете вживати їх з користю для власного здоров’я.