Спочатку хотілося б визначити, а чи потрібен цей аналіз води взагалі. Звичайно, потрібен! І не тільки для тих, хто намагається вести здоровий спосіб життя з її допомогою, а й для всіх, хто хоч якось працює з нею. А якщо мислити глобально — для всіх. Але також важко визначити, чи є ці речовини у воді, їх кількість, і якої шкоди буде від них. Для цього потрібно провести як мінімум повний хімічний та біохімічний аналіз. Він допоможе відповісти на всі питання, які виникають при вживанні води: наявність неприємного запаху і присмаку, фарбування в жовтий колір. А також, чому можуть виникати проблеми зі шкірою через вживання неякісно води: будь-то водопровідна або колодязна.
Аналіз води допоможе всім, тому що це, що стосується всіх без винятку. Що б ви не робили з нею: просто пили, готували чай, кава або їжу — вона повинна бути чистою. Якщо ж вона не буде очищена, це може привести до небажаних наслідків, в залежності від наявності там шкідливих речовин і їх кількості. Від нітратів страждають нирки, від металів — печінку. А неправильна робота одного органу може спричинити за собою купу наслідків, пов'язаних із захворюванням інших або організму в цілому.
Якщо навпаки потрібно, щоб якась речовина знаходилося у воді — то також потрібен аналіз. Він зможе допомогти уникнути надлишку або перебільшення необхідної показника.
Так, все-таки, для чого ж аналіз води необхідний і чому він такий важливий? Аналіз води дає одну точну відповідь на просте запитання — наскільки досліджена вода відрізняється від ідеальної. Все інше можна дізнатися виходячи з одного результату. До речі, на цьому сайті
https://himanaliz.ua/uk/poslugi/khimichniy-analiz-vodi/ ви можете дізнатися про різні аналізи води за різними показника і підібрати оптимальній для себе.
Але, тут виникає інше питання. Яка дійсно повинна бути вода? Відповідь проста: без жодних домішок і шкідливих речовин. А визначити стан води можна за допомогою їх самих.
Для зручності існують показник за всіма можливими речовин і їх кількість, який мав би бути перевищено. По-науковому це звучить так: «гранично допустимі концентрації». Ці концентрації строгі і не повинні порушуватися, якщо ви цінуєте своє здоров'я або здоров'я людей, що вживають воду. Ось тут і допоможе аналіз. Він зможе показати наявність тих чи інших речовин. А знаючи граничні концентрації, не важко самим порахувати наскільки шкідлива або корисна вода. Залежно від результату, потрібно вжити заходів: почати вживання бутильованої води або ж води з кулерів або встановити фільтр, який буде очищати її. І тут також є певна задача — знову перевірочні аналізи води з пляшки або очищеної за допомогою фільтра. Адже всі виробники стверджують, що їх вода найчистіша, а фільтр видаляє все, що заважає воді бути чистою.
Звичайно, знову ж ідеально чистою вода бути не може. Але провести аналіз варто. Так можна дізнатися, яке відхилення і наскільки далека вона від ідеалу. Якщо відхилень немає або вони мінімальні — то не варто хвилюватися. А ось якщо вони в наявності — вам не пощастило. Це означає, що вам попався неякісний виробник.
Тут варто повернутися на один крок назад. Як же тоді вибрати хороший фільтр, якщо немає можливості провести аналіз води і перевірити якість фільтра. А з деякими речовинами у воді, навіть найкращі і дорогі прилади не здатні впорається. Тому все заздалегідь потрібно передбачити, дізнатися про якість очищення, завіреного виробником і провести ще кілька дій, які повинні розвіяти ваші сумніви.
Але і це ще не все. Кожен фільтр має ресурс — певна межа. Він залежить від мембран, картриджів або інших складових фільтра. Після того, як межа буде перевищено — природно, якість очищення погіршиться. Але межа обчислюється сотнями процедур очисток. Так, як же перевірити термін придатності чергового картриджа. Знову на допомогу прийде аналіз води. А ось, хто може ще скористатися аналізом води:
- Авкаріумісти;
- агрономи;
- екологи;
- Медик і багато інших.
А нижченаведений список дає вичерпну інформацію про те, навіщо і кому може знадобитися аналіз води:
- Загальна оцінка якості води;
- Перевірка звичайної водопровідної води;
- Підбір фільтра для очищення води і подальша перевірка вичерпності його картриджів;
- Для перевірки якості води, розлитої в пляшки;
- Якості води для поливу (деякі рослини досить вибагливі);
- Контроль чистоти води в акваріумі (фільтр не завжди забезпечує достатню очищення).
Так, можна побачити, що є багато сфер, для яких аналіз води просто необхідний. Ще більше сфер, для яких перевірка води бажана, щоб уникнути небажаних наслідків. А ось яка одна єдина загальна причина перевірки? Це те — що проблема якості і чистоти води все-таки існує. І винні в цьому самі люди. Так що ми самі пожинаємо свої плоди. Але робити нічого — без води не вижити і дякувати дякувати, що вона взагалі є у нас.