Полезные советы на все случаи жизни

Як здійснюється оцінка земельної ділянки?

Советы Дом и уют 14.02.2023 в 11:37 408 4.7 / 3 Dimitr
Як здійснюється оцінка земельної ділянки?
Ілюстрація / Світлина: з відкритих джерел
Оцінка земельної ділянки — процедура, яку виконують досвідчені сертифіковані експерти. Важливо знайти компанію, яка пропонує увесь спектр послуг.

Оцінка земельної ділянки особливо актуальна в разі здійснення купівлі або продажу, а також передачі землі у спадок чи під заставу. Процедура здійснюється кваліфікованими спеціалістами, які мають на руках усі необхідні ліцензії та достатній досвід роботи у даній сфері.

Сьогодні експертна оцінка земельної ділянки проводиться з використанням різних підходів. Той чи інший метод визначається, виходячи з особливостей території та мети оцінювання.

Які документи необхідні для оцінювання земельної ділянки?

документи для оцінки земельної ділянки

Для того, аби експерт зміг підготувати оцінку земельної ділянки, вам необхідно буде передчасно зібрати увесь необхідний пакет документів. Перелік їх залежатиме від категорії самої ділянки, а також відсутності чи наявності будинку на її території. В обов'язковому порядку вам знадобиться:

  • паспорт чи інші документи, які підтверджують вашу особу;
  • ідентифікаційний код;
  • договір купівлі/продажу чи інші документи, які підтверджують право власності;
  • у разі наявності прибудови на території земельної ділянки, потрібні також документи, які це підтверджують;
  • технічна документація на земельну ділянку — її видають працівники бюро технічної інвентаризації.

Після отримання всіх необхідних документів фахівець виїжджає на об'єкт для його огляду й оцінювання. Для фіксування усіх деталей проводиться відео або фотозйомка. На основі отриманих даних спеціаліст здійснює експертну оцінку земельної ділянки, визначає її ринкову вартість, порівнюючи з іншими об'єктами. Також у звіті може подаватися найбільш ефективний підхід до використання землі, виходячи з особливостей ділянки.

Експертна оцінка подається у вигляді звіту, який можна використовувати під час укладання різних угод: купівлі-продажу, передачі землі в оренду тощо.

Методи здійснення оцінювання земельної ділянки

Якими методами послуговуються сучасні експерти під час оцінки земельної ділянки? Найчастіше використовуються три підходи:

  1. Прибутковий. Оцінка показує розмір чистого прибутку, який отримує власник земельної ділянки від конкретної угоди. Дозволяє передбачити, наскільки збігаються реальний і запланований прибуток.
  2. Порівняльний. Фахівець оцінює об'єкти зі схожими характеристиками, щоб виявити ринкову вартість конкретної земельної ділянки.
  3. Врахування залишків землі. Метод, який обчислює в тому числі витрати, необхідні для покращення земельної ділянки та, як наслідок, збільшення її ринкової вартості.

експертна оцінка земельної ділянки

Хто може оцінювати земельну ділянку?

Оцінка земельної ділянки — процедура, яку виконують досвідчені сертифіковані експерти. Важливо знайти компанію, яка пропонує увесь спектр послуг, необхідних для визначення ринкової вартості землі.

Обирайте спеціалістів, які мають великий досвід роботи, працювали з земельними ділянками різної специфіки та характеристик. Обов'язково звертайте увагу на відгуки, які залишають клієнти компанії. Так ви зможете зрозуміти, чи легко працювати з експертами, наскільки вони є клієнтоорієнтованими й об'єктивними.

Читай больше интересных советов на главной странице 1001sovet.com.
Сейчас читают
Простая укладка волос
Простая укладка волос
Драники плюс отбивные. Рецепт кремзликов по-гуцул...
Драники плюс отбивные. Рецепт кремзликов по-гуцульски
Еда для офиса
Еда для офиса
Диетолог рассказала, каким маслом лучше всего зап...
Диетолог рассказала, каким маслом лучше всего заправлять салаты
Комментариев: 0
Войдите, чтобы оставить комментарий.