В першу чергу хотілось би роз’яснити що після вибуху поширюється хвиля радіаційного пилу, який не має меж та кордонів. Радіаційний пил накриває дуже великі території землі, особливо при наявності вітру.
На сьогодні дуже хвилюють обставини які виникли на Запорізькій АЕС та з кожним днем це призводить до масових пошуків комбінезонів серед населення України у захисті від радіаційного пилу.
Хотілось би звернути увагу, що один комбінезон не являється надійним захистом. Він захищає безсумнівно, але тільки тіло ззовні.
Розглянемо це питання більш детально.
Першою важливою особливістю є захист органів дихання: радіаційний пил, потрапляючи до органів дихання осідає всередині легенів, та вивести його не можливо. Тому потрібно пам’ятати, що перше потрібно захищати органи дихання: краще використовувати професійні маски для захисту (повно лицеві маски закривають органи дихання та очі), але не обов’язково, достатньо буде респіратора який щільно прилягає до обличчя та не пропускає повітря. Використовуються респіратори класу захисту FFP1 та FFP2.
Комбінезони: вибираємо комбінезони ТІЛЬКИ з проклеєними швами, що являється бар’єрною стрічкою для захисту та міцності. Найпоширенішими та найкращими вважаються захисні комбінезони ТМ Tyvek, Tychem, 3M, Portwest, відповідають стандарту EN 1073-2 (захист від радіоактивного зараження). Мають маркування на упаковці:
Виготовляються з поліетиленової тканини спанбонд та мають різні покриття (обробки) відповідно до вибраних вами моделей комбінезона.
Одним із кращих варіантів є комбінезон зі спаяними бахилами, який автоматично захищає ноги. В іншому випадку потрібно спеціальне ПВХ взуття.
І не забуваємо про захист рук, якщо потрібно пересуватися по вулиці, обов’язково потрібно щось торкнути руками: дверна ручка, ручка автомобіля, поручні. В цьому випадку рекомендується використовувати нітрилові рукавички (що проявляють себе стійкішими та міцнішими) але можна використовувати й латексні.
КиївЗІЗ все частіше стикається з проблемою як захистити себе та родину від радіаційного пилу, тому наша команда вивчила проблему та підготувала комплексний захист для безпеки.
Дана стаття написана як захиститися дорослим людям у випадку виникнення негативної радіаційної ситуації, але не забуваємо про наше майбутнє — дітей, вони теж потребують захисту. Як захистити дітей від радіаційного пилу ми розповімо в наступній статті.